Spróbować, nie spróbować… Oto jest pytanie! Kurs Kitesurfingu podstawowe informacje.

Spróbować, nie spróbować… Oto jest pytanie! Czyli o tym czego nauczysz się na kursie kitesurfingu!

Decyzja podjęta, rzeczy w walizce spakowane, bilet na Półwysep zakupiony, kurs zarezerwowany. Upragnioną przygodę z Kitesurfingiem czas zacząć. Ale czego mogę spodziewać po kursie, czy dam radę, czy się nie ośmieszę, a może 12 godzin nie wystarczy by stanąć na desce?

Surferownia_pelneM018

002

Pierwsza najważniejsza zasada Kitesurfera to… pozytywne nastawienie. To od tego zaczynamy.

Nie musisz posiadać mięśni Brada Pitta czy talii osy Adriany Limy by zostać Kitesurferem. To nie wiek, tężyzna fizyczna czy długość nóg o tym decydują. Każdy kiedyś zaczyna, ale bez odpowiedniego podejścia nie da się przenosić gór. Uśmiech zabieramy ze sobą do walizki! A nawet jeśli sceptycyzm to nasze drugie ja, nie martwcie się, team i instruktorzy zadbają o to by zarazić was pozytywnym vibem i kipiącym optymizmem.

Surferownia_pelneM048

Co należy wiedzieć o podstawowym kursie kitesurfingu? Czyli Kitesurfing krok po kroku

12 godzin – to tyle trwa podstawowy kurs kite’a wprowadzony przez IKO (International Kiteboarding Organization) Międzynarodową Organizację Kitesurfingu, powstałą w 2001 roku na Dominikanie, by popularyzować kitesurfing i wprowadzić standardy bezpieczeństwa szkoleń. Wybierając szkółkę z uprawnieniami IKO możesz mieć pewność, że o Twoją naukę i nową zajawkę będą dbali instruktorzy, posiadający odpowiednie certyfikaty do szkoleń na najwyższym poziomie. Nie zapominajmy, że Kitesurfing to sport ekstremalny i Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze! Kurs IKO składa się z 3 stopni zaawansowania, podzielonego na odpowiednie etapy, tak by krok po kroku wprowadzić Cię w najlepszą podróż w Twoim życiu. I pamiętaj, każdy z Nas jest inny, dlatego czas, którego będziesz potrzebować do osiągnięcia każdego etapu nauki jest niezwykle indywidualny. Zatem do dzieła!

IMG_730.5

 

Kurs dla początkujących – IKO I

4 godziny to odpowiedni czas szkolenia, by dowiedzieć się wszystkiego na temat sprzętu i bezpieczeństwa. W pierwszej części zajęć zgłębisz sztukę tajemną dotyczącą wiatru, będziesz wiedział jak ocenić pogodę i warunki do pływania. Napompujesz po raz pierwszy samodzielnie latawiec, poznasz jego budowę, zwiniesz linki – czyli dowiesz się jak przygotować sprzęt do startu. Podczas lekcji „na sucho” posterujesz latawcem treningowym tzw. komorówką, dowiesz się jak nim manewrować oraz nauczymy Cię jak należy go startować i lądować. Pilotaż tego latawca jest niezwykle prosty! Zaciekawią Cię systemy asekuracji aby móc je wykorzystywać podczas pływania. Po 2 godzinach teorii na lądzie w końcu lecimy na wodę… Zobaczysz jak to jest sterować właściwym latawcem wpiętym w trapez, koordynować go i kontrolować jego ruchy. Spróbujesz „body dragów” z wiatrem, wykonasz odpowiednie i sprytne ćwiczenia bez deski by móc poczuć się bardziej pewnie w wodzie. Instruktor pokaże Ci jak awaryjnie zwinąć latawiec na głębokiej wodzie- to bardzo ważne w skrajnych warunkach pogodowych.Coraz więcej emocji? To dopiero początek!

USA_krystian_JPG_049

USA_krystian_JPG_058

USA_krystian_JPG_064

 

Kurs dla średnio zaawansowanych – IKO II

Przed pierwszymi startami z deską dowiesz się jaką moc może generować latawiec, poślizgasz się na brzuchu „body dragiem” pod wiatr, poznasz w jaki sposób manewr latawcem podniesie Cię z wody. „Superman” z latawcem już nie będzie dla Ciebie zagadką! I w końcu dłuuugo wyczekiwany moment… Próbne starty z deską! Skupisz się na jednoczesnym kontrolowaniu Kite’a i deski. Jeśli nie próbowałeś wcześniej snowboardu czy wake’a, nie martw się, to przeszkoda do przeskoczenia. Kiedy uda Ci się popłynąć swój pierwszy hals w życiu, już nic nie będzie takie jak wcześniej. Poczujesz wiatr we włosach i wolność w tak długo wyczekiwanym momencie. Pierwszy ślizg i to niesamowite uczucie zapamiętasz na zawsze!

USA_krystian_JPG_067

004

005

 

Kurs dla zaawansowanych – IKO III

Zaczynasz pływać w obu kierunkach z wiatrem jak i „ostrzysz” – pływasz pod wiatr. Kontrolujesz prędkość, utrzymujesz świetną postawę. Wiesz już jak pływać pomiędzy innymi kitesurferami i windsurferami z przestrzeganiem prawa drogi. Dowiadujesz się jak samodzielnie wykonać zwrot przy użyciu ruchu ciała. Proste? Ale to jeszcze nie wszystko. Skoki, które wydawały się być dla Ciebie w odległej Galaktyce, już są w zasięgu ręki. Wiesz jak odpowiednio wbić się w powietrze i wylądować z gracją! Jedynym limitem jest niebo! Po całym kursie stajesz się samodzielnym i prawdziwym Kitesurferem, dostajesz certyfikat IKO i możesz już na własną rękę pływać i wypożyczać sprzęt. Cel osiągnięty, misja zaliczona sukcesem!

006

Surferownia_pelneM041

USA_krystian_JPG_153

Nie wiesz jaką szkółkę wybrać? Masz więcej pytań i nie znasz odpowiedzi? Nie ma sprawy. Napisz do Nas na http://www.surferownia.pl a wyczerpiemy temat tak by wszystko stało się dla Ciebie przejrzyste i klarowne. Informacje dotyczące cen i kursów znajdziesz również na naszej stronie internetowej http://www.surferownia.pl/kurs-kitesurfingu/.Podczas każdego kursu na Zatoce aktywna jest nasza motorówka asekuracyjna wraz z ratownikiem, by stworzyć idealne warunki do opanowania podstaw pływania.

USA_krystian_JPG_083

USA_krystian_JPG_173

USA_krystian_JPG_179

Ostrzeżenie! Kitesurfing to nie tylko sport, to styl życia, który zafascynuje Cię od samego początku. Razem z pierwszą falą zmienisz dotychczasowy sposób myślenia i zaczniesz oddychać wiatrem, słońcem i wodą – Feel the wind and every dream comes true! Spróbujesz raz, zostaniesz na zawsze a wymówki „za daleko”, „za drogo”, „za zimna woda” już nawet nie przyjdą Ci do głowy.

Do zobaczenia na „spocie”!

Aloha!

Komentarze są wyłączone.