Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer23019/public_html/surferownia/blog/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2245
Jak przygotować się do sezonu na kite? - Blog | Surferownia by Flyspot

Jak przygotować się do sezonu na kite?

Dla niektórych sezon już się zaczął, a dla niektórych lada moment się rozpocznie. Za chwile długi weekend więc zaraz wielu z nas będzie chciało znów poczuć wiatr we włosach. Jak przygotować się do sezonu? Wiadomo, że najlepszy trening na kite to po prostu znaleźć się nad wodą. Niestety nie zawsze mamy możliwość trenowania dobrych manewrów. Kitesurfing podobnie jak narciarstwo czy snowboard wymaga od nas odpowiedniego przygotowania. Prawdopodobnie, jeśli czynnie uprawiasz sporty, to z kondycją raczej nie będziesz miał problemu. Podczas uprawiania kitserfingu wykorzystuje się te same grup mięśni, jak i przy jeździe na snowboardzie czy na nartach. Jeśli jesteś osobą, która z rzadka uprawia sporty, to warto pomyśleć o specjalnym przygotowaniu fizycznym do sezonu, który lada moment się rozpocznie. Dokładne przygotowanie fizyczne jest polecane zarówno osobom, które już mają doświadczenie, jak i tym początkującym. Trening warto rozpocząć na ok. 6 tygodni przed pierwszym pływaniem. To odpowiedni czas, aby dobrze przygotować mięśnie, których będziemy używać, pływając na kite. Lepiej poświecić na to więcej czasu, bo nierozgrzane mięśnie mogą doprowadzić do poważnych wypadków.DA20456B-B3F3-408A-B6C7-BF94CD607233
Podczas ćwiczeń uwagę powinniśmy zwrócić na następujące grupy mięśni: mięśnie szyi, mięśnie brzucha i grzbietu, mięśnie ramion i obręczy barkowej, mięśnie kończyn dolnych. To one są najbardziej obciążone podczas pływania na kitesurfingu. Pozycja przyjmowana podczas jazdy, sama jazda i sterowanie latawcem powodują, że tułów i brzuch pracują bardzo intensywnie. Podobnie wygląda sprawa z mięśniami kończyn dolnych. Te partie mięśni również pracują przez cały czas, gdy pływamy. Mięśnie nóg amortyzują uderzenie podczas lądowania po skokach, przyjmują wszystkie drgania wywołane przez kontakt deski z wodą. Mięśnie ramion i obręczy barkowej to kolejna grupa mięśni, która pracuje przez cały czas podczas pływania. Powinniśmy więc zadbać o ich dobrą kondycję,  gdyż to właśnie rękami sterujemy latawcem. Mięśnie szyi to mięśnie, które będą czuli szczególnie początkujący kitesurferzy, którzy kontrolują wzrokiem latawiec. Pamiętajmy o rozgrzewce przed każdym wejściem na deskę. O odpowiednim przygotowaniu ciała przed kontaktem z falami opowiedzą Ci nasi profesjonalni trenerzy. Dla niektórych sezon się już zaczął, a dla niektórych rozpocznie się lada moment.

 

USA_krystian_JPG_173

Jaki trening przeprowadzić przed sezonem i kiedy zacząć?

Jeśli jesteś osobą mocna aktywną, to warto zacząć kilka tygodni wcześniej przed naszym pierwszym spotkaniem z kitem.

1. Szczególnej uwadze powinniśmy poświęcić mięśniom ramion – to one odgrywają największą rolę. Te partie ciała najlepiej jest wyćwiczyć na basenie i siłowni.

2. Kolejne ważna sprawa to mięśnie nóg. Najlepiej wyćwiczymy je,biegając, a także jeżdżąc na rowerze.

3. Nie zapominajmy o roli, jaką w kitesurfingu odgrywają mięśnie brzucha. To m.in. one gwarantują utrzymanie stabilnej pozycji. Ćwiczenia siłowe czy po prostu zwykle, tradycyjne brzuszki wykonywane
regularnie z pewnością wzmocnią tę ważną partię ciała.

4. Równowaga – wiadomo jest to bardzo ważną sprawą przy pływaniu. Jak je wyćwiczyć? Warto zaopatrzyć się w deskę trickbores zwana również bongo boared – jest to kawałek deski leżącej na walcu i pomaga nam trenować równowagę i wzmocnić mięśnie odpowiadające za pracę nóg podczas pływania na kaite.Dla osób, które nigdy nie jeździły na żadnej desce takich jak skateboard, snowboard, wakeboard itp. zmysł równowagi będzie miał nowy bodziec do nauki. By potrenować, nie musimy kupować od razu Trick boardu. Możemy go zrobić samemu. Wystarczy kupić w sklepie z artykułami budowlanymi grubą rurę PCV oraz parę desek, a nie wydamy więcej niż 100 zł.

A tu trzymajcie przykładowe ćwiczenia:

· przysiady — stań na trickboardzie, złap równowagę i spleć dłonie na
karku, rozkładając łokcie szeroko. Następnie spróbuj zrobić przysiady.

· pompki — ustaw deskę na wałku i chwyć ją po obu stronach, balansując
dla złapania równowagi. Następnie wykonaj klasyczne pompki. Są
znacznie bardziej efektywne, bo balansując ciałem, wytężasz więcej
mięśni.

· brzuszki — leżąc na ziemi, ułóż wałek w miejscu, gdzie goleń łączy
się ze stopą. Następnie spróbuj unieść go tak, by się nie sturlał,
jednocześnie odrywając stopy od podłoża. Utrzymaj się tak przez 10
sekund i powtórz to parę razy.

Jeśli przebywacie u nas w Surfewrowni, to zapraszamy do nauki równowagi na naszym trick bordzie, między zajęciami na kicie!
Pamiętajmy o rozgrzewce przed każdym wejściem na deskę. O odpowiednim przygotowaniu ciała przed kontaktem z falami opowiedzą Ci nasi profesjonalni trenerzy z Surferowni.

Jeśli jesteście u nas w Surfewrowni, to zapraszamy do nauki równowagi na naszym trick bordzie, między zajęciami na kaicie!

Pamiętajmy o rozgrzewce przed każdym wejściem na deskę. O odpowiednim przygotowaniu ciała przed kontaktem z falami opowiedzą Ci nasi profesjonalni instruktorzy z Serferowni.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer23019/public_html/surferownia/blog/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Komentarze są wyłączone.