Chcę spróbować kitesurfingu, ale…

Przeczytaj, jeśli masz wątpliwości czy kitesurfing to sport dla Ciebie.

Surferownia to miejsce skupiające ludzi z prawdziwą surferską pasją i entuzjazmem. Głęboko wierzymy, że warto próbować nowych rzeczy i spełniać swoje marzenia! Oczywiście rozumiemy, że to, co nowe może wzbudzać lęk i opory przed nieznanym, jednak nie powinno Cię to powstrzymać przed robieniem tego, co kochasz, lub co najprawdopodobniej pokochasz w momencie, w którym odważysz się spróbować. A kitesurfing jest właśnie czymś, w czym można zakochać się od pierwszego wejrzenia, a właściwie ślizgu:)

 

Chcę spróbować kitesurfingu, ale się boję

Tutaj należało by zadać sobie pytanie, czego tak naprawdę się boisz? Jeżeli obawiasz się o własne bezpieczeństwo, to znaczy, że podchodzisz do sprawy rozsądnie. Kitesurfing jest sportem ekstremalnym, ale tak jak w przypadku np. nart czy snowboardu można go uprawiać w sposób nie zagrażający życiu i zdrowiu. Na kursie kitesurfingu dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć, żeby uniknąć zagrożenia, a podczas samych lekcji, o Twoje bezpieczeństwo zadba licencjonowany i doświadczony instruktor. Dlatego warto wybrać szkołę, która dba o jakość swoich szkoleń i zatrudnia tylko dobrych instruktorów. Ponadto zwróć uwagę, czy w cenie kursu jest ubezpieczenie i asekuracja motorówki.

 

Chcę spróbować kitesurfingu ale mam już 40, 50, 60… lat

My nie widzimy w tym żadnego problemu! Nigdy nie jest za późno na spróbowanie czegoś nowego. Szkolimy kursantów w każdym wieku, a z doświadczenia instruktora możemy powiedzieć, że starsi kursanci niekiedy czynią szybsze postępy niż nastolatkowie. Zresztą, nie o to w tym chodzi, kto w jakim tempie się nauczy, ale o dobrą zabawę i zyskanie nowej wspaniałej pasji.

Ponadto specyfika sportu, jakim jest kitesurfing sprawia, że lekcje prowadzimy indywidualnie lub w bardzo małych grupach (maksymalnie 3 osobowych). Dlatego nie musisz się obawiać, że trafisz do jednej grupy z małolatami i będziesz czuł się nieswojo.

I tak, jest to też sport dla kobiet! Jeśli nie wierzysz, odwiedź nas w Jastarni i porozmawiaj z naszymi instruktorkami :)

 

Chcę spróbować kitesurfingu ale nie jestem dobry w sporcie

Cóż, praktyka czyni mistrza. Są osoby, którym nauka kolejnych dyscyplin sportowych przychodzi z większą trudnością, ale to wcale nie znaczy, że nie powinny próbować. W najgorszym wypadku opanowanie kolejnych umiejętności zajmie Ci więcej czasu niż innym, ale jeśli nie brakuje Ci chęci, to na pewno się nauczysz! Poza tym każdy sport jest inny i kto wie, może okaże się, że masz akurat wyjątkowy talent do kitesurfingu! Jeśli jednak obawiasz się, że Twoje postępy będą wolniejsze niż przeciętnie, zapisz się na lekcje indywidualne. Nasz instruktor będzie Ci wtedy mógł poświęcić 100% czasu i dopasuje tempo zajęć do Twoich potrzeb. A o efekty nie musisz się już martwić :)

 

Chcę spróbować kitesurfingu ale nie wiem czy mój stan zdrowia na to pozwala

Nie ma co prawda jakichś rygorystycznych ograniczeń, co do tego, kto może uprawiać kitesurfing. Naprawdę jest to sport prawie dla każdego. Jednak jeśli masz wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem i jeśli on nie widzi żadnych przeciwwskazań, to zapraszamy na Półwysep.

 

Chcę spróbować kitesurfingu ale nie wiem czy mi się spodoba

Na to pytanie niestety musisz odpowiedzieć sobie sam, a nie będziesz mógł tego zrobić dopóki nie spróbujesz. Nie zdarzyło mi się jednak w mojej karierze instruktora, żeby któryś z kursantów stwierdził, że kitesurfing to nie jest dobra zabawa!

 

Jeśli masz, jakieś inne obawy czy wątpliwości, skontaktuj się z nami! Z chęcią rozwiejemy je wszystkie! Do zobaczenia w Jastarni!

 

kiteboarders in Poland

2 Komentarze

  1. Monika pisze:

    Super, Aina bardzo fajny artykuł !

  2. Karolina pisze:

    Po przeczytaniu tego tekstu ja tez chce sie nauczyc plywania na ‘kajcie’ :)